Ara
  • Sezin Ölmez

Yemek Fotoğrafçılığı atölyeleri başlıyor!

En etkileyici görsel sanatlardan biri olan fotoğraf birçok duyuyu harekete geçirir, hayal gücümüzü uyarır, güçlü mesajlar yaratır ve taşır. Günümüzde modadan seyahate, eğlenceden kişisel bakıma kadar birçok sektörde en önemli iletişim aracıdır. Elbetteki yiyecek içeceklerin, bunları yaratan ve üreten kişi ve kuruluşların tanıtılması için de en etkili yöntemlerden biri bunların fotoğraflanmasıdır.


Hızla büyüyen sosyal paylaşım sitelerinde ve instagramda başarılı yiyecek ve içecek fotoğrafları yaratabilenler bir 'food influencer' olabilmektedir. Etkileyici yemek fotoğrafları yaratarak aylık milyonlarca aktif kullanıcı arasından sıyrılabilenler başarıyı elde edebilmektedir.


Etkileyici fotoğraflar başarının sırrıysa doğru ipuçları ve yönlendirmeyle bunu başarmak o kadar da zor değil. Ne söylemeliyim? Ne göstermeliyim? Vermek istediğim mesajı fotoğrafımda nasıl anlatmalıyım?


Tam da bu noktada gerçek işe yarar bilgilerin çok nadir verildiğini düşündüğüm için bu eğitim programlarını hazırladık. Atölyelerimiz yemeği ve yiyecekleri kullanarak hikaye anlatma sanatına odaklanmıştır. Amacımız herkesin aynı fotoğrafları çektiği bir kopyala-yapıştır kursu vermek değil, bir yemek fotoğrafçısı olma yolunda kendi görsel vizyonunuzu oluşturmanıza ve geliştirmenize yardımcı olmaktır. Atölyeler maksimum 6 kişi için tasarlandı çünkü inanıyoruz ki öğrenciler en iyi şekilde bire bir ilgi ve rehberlikle atölye içeriklerini içselleştirebilirler.


  • Kompozisyonlarınızı geliştirmek

  • Fotoğrafçılık yeteneklerinizi bilemek

  • Tutarlı bir marka görüntüsü oluşturmak

  • Profesyonel bir ortamda çalışmaya hazırlık

  • Bol bol uygulama

için


3 Ağustos 2019 Cumartesi: VİZYONUNU BUL başlığı altında temel seviye yemek fotoğrafçılığı ve


4 Ağustos 2019 Pazar: VİZYONUNU GELİŞTİR başlığı altında ileri seviye yemek fotoğrafçılığı


Atölyelerimize bekliyoruz.


Ayrıntılı atölye içerikleri, yer ve fiyat bilgisi ve kayıt için sezinolmez@gmail.com

Instagram: @cute_little_fairy

@studyo.spb#yemekfotoğrafı #yemekfotoğrafçılığı #yemekfotoğrafçısı #yemek #gıda #fotoğrafçılık #fotoğrafçılıkkursu #fotoğrafçılıkatölyesi


72 görüntüleme
  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon

© 2018  The Art of Food by Studiocaramela.